Aktuality

Laserová operácia zlatej žily (hemoroidov)

Na našej ambulancii realizujeme operáciu hemoroidov laserom Leonardo od firmy Biolitec. Jedná sa o najmodernejší a najšetrnejší prístup k operačnej liečbe hemoroidov.

Pred operáciou je pacient vyšetrený rektoskopicky, na posúdenie štádia ochorenia. Následne je navrhnuté optimálne riešenie.

Operácia sa realizuje v lokálnej anestéze, bez nutnosti uspatia. Zákrok trvá približne 60 min., v závislosti od pokročilosti ochorenia. Po zákroku pacient odchádza domov. Zlepšenie lokálneho nálezu je zjavné hneď po zákroku, definitívny výsledok operácie sa prejaví po 4 týždňoch.

V porovnaní s klasickou operáciou hemoroidov nemá pacient na konečníku otvorené rany, čo výrazne znižuje bolestivosť, výskyt krvácania a zvyšuje celkový pooperačný komfort.

Nebolestivá liečba zarastajúcich nechtov

Na našej ambulancii používame špony Podofix na liečbu zarastajúcich nechtov. Touto šetrnou liečbou sa môžu pacienti vyhnúť bolestivému chirurgickému zákroku zarastajúceho nechta.

Inovatívna nechtová špona Podofix je určená na riešenie akýchkoľvek typov zarastených, ako aj zatočených nechtov. Plastová špona sa nalepuje na necht a vďaka tomu je vhodná aj pre rizikové skupiny, ako sú diabetici, alebo malé deti. Nechtová špona Podofix presvedčila svojimi výsledkami pacientov, ktorí konečne vyriešili problém zarasteného nechta. 

Nechtová špona Podofix sa prispôsobí každému tvaru nechtu a okamžite sa môže aplikovať. Nalepením a aktivovaním špony Podofix dochádza ihneď k uvoľneniu a zmierneniu bolesti v nechtovom vale. Celá aplikácia trvá niekoľko minút a špona Podofix nijako neobmedzuje každodenný život pacienta.